Aktualności

Agent WARTA Warszawa, Allianz Warszawa, Ubezpieczenia Warta Warszawa,

Ubezpieczenia Warta Warszawa.

Informacje o towarzystwie ubezpieczeń WARTA.

Agencja Towarzystwa w swoim portfelu posiada również ubezpieczenia HDI.

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A. powstało w 1920 r. Jest jedną z największych i najstarszych firm ubezpieczeniowych w Polsce. Akcjonariuszem TUiR WARTA jest belgijska Grupa KBC.
Domeną działalności firmy są ubezpieczenia majątkowe i osobowe. Oferta WARTY kierowana jest do bardzo szerokiej grupy klientów tak indywidualnych, jak i korporacyjnych.

Elastyczna oferta dla odpoczywających

Tylko Z Wartą!!!
Jedziesz wylegiwać się na plaży, czy zjeżdżać na nartach? A może lubisz uprawiać sporty ekstremalne? Wyjeżdżasz do pracy? Podróżujesz sam, z rodziną czy większą grupą? Wyjeżdżasz za granicę czy zostajesz w Polsce? W ramach Warta Travel plus możesz dobrać zakres ochrony do swoich potrzeb.

Przyjazne i niedrogie ubezpieczenie turystyczne, nie martwisz się gdy zajdzie potrzeba skorzystania z opieki medycznej za granicą Polski.

Witamy,

Prowadzimy sprzedaż tanich i dobrych ubezpieczeń z towarzystwa Liberty Direct. Poszerzamy ofertę najlepszych towarzystw. Sprzedajemy polisy tylko liderów na rynku ubezpieczeń. Naszą dewizą jest sprzedaż dobrych ubezpieczeń, gdzie klient nie ma problemów z likwidacją szkody i otrzymania odszkodowania.

 

Nowa propozycja WARTY

Przed jakimi zdarzeniami warto ubezpieczyć swoje mieszkanie lub dom?

Zastanawiając się nad wyborem polisy na mieszkanie czy dom, klienci stosunkowo rzadko zwracają uwagę na to, jakie zdarzenia obejmie ich polisa. A trzeba pamiętać, że na rynku funkcjonują różne oferty, o bardzo różnym zakresie. To efekt chęci dopasowania produktów do potrzeb klientów. Na przykład w WARCIE mamy dwa pakiety mieszkaniowe:

    WARTA DOM Komfort – dla klientów, którzy poszukują kompleksowej ochrony „od wszystkich ryzyk" i nie mają ochoty zastanawiać się długo nad wyborem zakresu ubezpieczenia,
    WARTA DOM – dla klientów, którzy chcą samodzielnie skonfiguować sobie zakres ochrony i ubezpieczyć, np. tylko na wypadek działania żywiołów, albo dodać również ryzyko kradzieży.

 Dlatego przed zawarciem umowy warto zastanowić się jakiej ochrony potrzebujemy.

    Najwięcej zniszczeń powodowanych jest przez czynniki atmosferyczne – powodzie, wiatry. Powódź pobudza świadomość ludzi, bo to żywioł, przed którym nie ma ucieczki i straty nim spowodowane mogą być bardzo duże. Woda niszczy dom i wszystko co się w nim znajduje.
    Często występujące duże szkody mieszkaniowe wynikają z pożaru, np. w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej. W tych przypadkach naprawa zniszczeń może kosztować nawet kilkaset tysięcy złotych. A średnia cena ubezpieczenie mieszkania to koszt ok. 200 zł i jest relatywnie niska stosunku do tego, co może się zdarzyć.
    Warto zastanowić się też nad ochroną mienia przed kradzieżą. Tu narażone najbardziej są biżuteria, sprzęt RTV, laptop itp.
    Kolejnym ważnym ubezpieczeniem, którym warto wykupić, to OC. Chroni ono nas w sytuacji gdy to my wyrządzimy komuś szkodę. Najlepszym przykładem może być tu zalanie sąsiada, który mieszka piętro niżej. Taka polisa chroni również poza domem, kiedy np. nasze dziecko jadąc na rowerze zarysuje komuś samochód.
    Coraz bardziej popularne są również usługi assistance. W ramach polisy można liczyć, np. na pomoc ślusarza, gdy złamiemy kluczyk w drzwiach. Możemy również skorzystać z medical assistance, który zapewni wizytę lekarza, gdy np. zachoruje nam dziecko. W ramach polisy assistance w WARCIE można też skorzystać z usługi concierge która pozwala, np. zarezerwować bilet do teatru, czy zamówić żonie kwiaty. Z takich usług nie korzystamy w Polsce tak powszechnie, ale w Europie jest to już bardzo popularne.


Ubezpieczenie na wypadek zalania, o to jedna z rad praktycznych:

Najlepszym rozwiązaniem jest ubezpieczenie mieszkania od zalania i odpowiedzialność cywilna w razie zalania przez nas sąsiada. Niżej porada praktyczna.

Uszkodzenia rur zdarzają się w nowych jak również starych instalacjach. Skutek zawsze jest ten sam (zalanie), lecz przyczyna bywa różna. W starych rurach zazwyczaj jest to korozja, w nowych wady materiałowe lub złe spasowanie łączy. Oczywiście zdarzają się też przypadki uszkodzeń mechanicznych. Najlepiej kawałek z uszkodzeniem wymienić, ale jeżeli z jakichś powodów nie możemy tego zrobić, należy doraźnie usunąć problem.

Najprostszym sposobem w przypadku każdej instalacji jest nałożenie „opatrunku” z gumowych uszczelkek. Potrzeba do tego kawałka grubej rękawicy, kawałka starego kalosza lub dętki rowerowej. Z dostępnego materiału należy wyciąć kawałek o odpowiedniej wielkości – uszczelka powinna zachodzić poza obręb uszkodzenia na ok. 1,5 cm. Gumę do rury przytwierdzamy taśmą zaciskową – skręcaną lub po prostu owijamy szczelnie i mocno drutem lub sznurkiem. Sznurek należy zakonserwować jakimkolwiek smarem lub farbą olejną. Ten sposób jest dobry jeżeli nie możemy odciąć dopływu wody.

Do naprawy można użyć maty z włókna szklanego którą nasączamy żywicą epoksydową. W sklepach można nabyć małe zestawy naprawcze np. do samochodów. Należy uważać na proporcje żywicy i utwardzacza (wiązanie może nastąpić bardzo szybko lub nie nastąpić w ogóle).

Szerokość tkaniny powinna być 1,5 razy większa od średnicy rury, a jej długości musi wystarczyć, aby owinąć rurę około 6. warstwami. Żywicę nakłada się na tkaninę i mocno owija nią rurę w uszkodzonym miejscu. Należy mocno przycisnąć zaciskami lub innym mocowaniem. Wodę w załatanej rurze można dopiero włączyć gdy żywica całkowicie stwardnieje.

Do napraw można również stosować „zimne lutowanie”. W sprzedaży dostępne są różnego rodzaju masy i kleje dwuskładnikowe – przypominają plastelinę. Niektóre można stosować na mokre powierzchnie. Odpowiedni (do wielkości uszkodzenia) kawałek masy wyrabiamy i przyklejamy tak aby masa „oblepiła” rurę dokoła – łącznie z uszkodzonym miejscem. Powierzchnia na którą przyklejamy materiał powinna być odtłuszczona i odpylona. Masy i kleje można stosować do klejenia metali jak i również plastików.

Jeżeli rury są dość nowe, przyczyną przecieków wody może być wada materiału (szczelina) lub przetarcie. Takie uszkodzenie można załatać zwykłą śrubą. W miejscu przepuszczania wody należy wywiercić otwór. Nagwintować go. Następnie wkręca się w niego krótką śrubę. Tej metody nie można stosować do starych rurociągów. Zazwyczaj są one skorodowane i wkręcana śruba nie będzie w stanie dobrze uszczelnić otworu.